TIEDOTE: Turvallista asiointia Autokeskuksessa (Covid-19) Turvallista asiointia Autokeskuksessa Lue lisää

FordStore Autokeskus Konala henkilökunta

Yhteystiedot

FordStore Autokeskus Konala
Ristipellontie 5
00390 Helsinki

Ajo-ohjeet, googlemaps.fi

Avoinna

  • ma-pe 9-18
  • la 10-16
  • su suljettu

Poikkeuksia aukioloajoissa

  • 25.6.2022: suljettu (Juhannuspäivä)

Lisätietoa toimipisteestä

FordStore Autokeskus Konala

Yhteyshenkilöt

Otto Viherto ENG, FIN
Otto Viherto Automyyjä otto.viherto@autokeskus.fi
020 506 5823
Annika Kuusisto
Annika Kuusisto Työnjohtaja
Ilkka Kähkönen
Ilkka Kähkönen Myyntipäällikkö, Lomalla 4.7.2022 saakka ilkka.kahkonen@autokeskus.fi
020 506 5771
Mikael Hyvärinen
Mikael Hyvärinen Työnjohtaja
Veijo Varjo
Veijo Varjo pikahuoltomekaanikko 020 506 5099
Oscar Jokinen ENG, FIN, SVE
Oscar Jokinen automyyjä oscar.jokinen@autokeskus.fi
0205065019
Mikko Vettenranta FIN
Mikko Vettenranta Automyyjä mikko.vettenranta@autokeskus.fi
020 506 5659
Jarno Anteroinen
Jarno Anteroinen Työnjohtaja jarno.anteroinen@autokeskus.fi
Reetta Orre
Reetta Orre Työnjohtaja reetta.orre@autokeskus.fi
0300 30 8178
Olli Parviainen ENG, FIN
Olli Parviainen Työnjohtaja / Poissa 17.6. - 17.7. olli.parviainen@autokeskus.fi
Tuomas Hilden
Tuomas Hilden Työnjohtaja - Poissa 27.6. - 1.7.2022
Anssi Jaakkola
Anssi Jaakkola Työnjohtaja
Petri Viitanen
Petri Viitanen huoltomyyjä 020 506 5638
Mika Karisvuo FIN
Mika Karisvuo Myyntipäällikkö mika.karisvuo@autokeskus.fi
020 506 5364
Lauri Lampinen ENG
Lauri Lampinen Suorapalvelumekaanikko lauri.lampineni@autokeskus.fi
020 506 5075
Risto Siikanen
Risto Siikanen Huoltovastaava risto.siikanen@autokeskus.fi
0300 30 8119
Heikki Tuominen ENG, FIN
Heikki Tuominen Automyyjä heikki.tuominen@autokeskus.fi
020 506 5644
Tuomas Kiander ENG, FIN
Tuomas Kiander Työnjohtaja
Pekka Kukkonen
Pekka Kukkonen Työnjohtaja
Kaj Koiranen ENG, FIN
Kaj Koiranen Myyntipäällikkö kaj.koiranen@autokeskus.fi
020 506 5629
Katariina Gangal ENG, FIN
Katariina Gangal Automyyjäharjoittelija katariina.gangal@autokeskus.fi
020 506 5681
Tino Peltola ENG, FIN
Tino Peltola Automyyjäharjoittelija tino.peltola@autokeskus.fi
020 5065 682
Timo Hattunen
Timo Hattunen Huoltovastaava 0300 30 8118
Ari Koskinen
Ari Koskinen Autotalonjohtaja, Konala ari.koskinen@autokeskus.fi
040 504 4225
Mirja Mattila
Mirja Mattila Myyntisihteeri mirja.mattila@autokeskus.fi
044 737 6815
Juha Teurokoski
Juha Teurokoski Varaosamyyjä
Teemu Jokinen ENG, FIN
Teemu Jokinen Automyyjä teemu.jokinen@autokeskus.fi
020 506 5486
Matti Tukiainen
Matti Tukiainen Huoltomyyjä 020 506 5071
Mika Tienhaara ENG, FIN
Mika Tienhaara Vaihtoautopäällikkö mika.tienhaara@autokeskus.fi
020 506 5286
Antti Korpilahti
Antti Korpilahti Vauriokorjaamovastaava antti.korpilahti@autokeskus.fi
0300 30 8121
Petri Saarinen
Petri Saarinen Työnjohtaja. petri.saarinen@autokeskus.fi
Ari Laine
Ari Laine Automyyjä, hyötyajoneuvot / yritysmyynti ari.laine@autokeskus.fi
020 506 5463
Pasi Lahtinen FIN
Pasi Lahtinen Automyyjä pasi.lahtinen@autokeskus.fi
020 506 5212
Tuure Vuori ENG, FIN
Tuure Vuori Automyyjä tuure.vuori@autokeskus.fi
020 506 5677
Jouni Kansanen
Jouni Kansanen Työnjohtaja Lomalla: 13.06.-03.07.2022 0300 30 8177
Jarkko Nurmela ENG, FIN
Jarkko Nurmela Automyyjä jarkko.nurmela@autokeskus.fi
020 506 5091
Janne Knutsson
Janne Knutsson Huoltovastaava 0300 30 8123
Sirpa Niemelä
Sirpa Niemelä Myyntisihteeri sirpa.niemela@autokeskus.fi
0400 799 953
Mikko Kytö
Mikko Kytö Työnjohtaja
Hannes Tukiainen
Hannes Tukiainen Työnjohtaja, Vauriokorjaamo hannes.tukiainen@autokeskus.fi
Niko Vanhanen ENG, FIN
Niko Vanhanen Automyyjä niko.vanhanen@autokeskus.fi
020 506 5687
Sari Vepsäläinen ENG, FIN
Sari Vepsäläinen Yritysmyyntijohtaja sari.vepsalainen@autokeskus.fi
050 535 1212
Tuomo Happonen
Tuomo Happonen Työnjohtaja tuomo.happonen@autokeskus.fi
Ilkka Patama ENG, FIN
Ilkka Patama Automyyjä ilkka.patama@autokeskus.fi
020 506 5731
Elina Pekonen ENG, FIN
Elina Pekonen Asiakkuusvastaava, Automyyjä elina.pekonen@autokeskus.fi
020 506 5648
Vesa Hietakymi ENG, FIN
Vesa Hietakymi Myynnin johtaja, paikalla 11.7.2022 vesa.hietakymi@autokeskus.fi
020 506 5294
Mika Mölkänen ENG, FIN
Mika Mölkänen Automyyjä mika.molkanen@autokeskus.fi
020 506 5405
Jukka Kirveskoski ENG
Jukka Kirveskoski Suorapalvelumekaanikko jukka.kirveskoski@autokeskus.fi
020 506 5075
Petri Suhonen FIN
Petri Suhonen Työnjohtaja 0300 30 8187
Mika Peltokoski
Mika Peltokoski Yhteyspäällikkö, yritysmyynti, mika.peltokoski@autokeskus.fi
020 506 5293
Veikko Mäenpää
Veikko Mäenpää Automyyjä veikko.maenpaa@autokeskus.fi
020 506 5303
Petri Witikka
Petri Witikka Automyyjä. petri.witikka@autokeskus.fi
020 506 5895
Heikki Halme
Heikki Halme Huoltovastaava - lomalla 18.6.-10.7.2022 0300 30 8117
Kari Vaahti FIN
Kari Vaahti Automyyjä kari.vaahti@autokeskus.fi
020 506 5262
Jari Jalonen
Jari Jalonen Lomalla
Mikko Hildén ENG, FIN
Mikko Hildén Työnjohtaja
Matias Gulin
Matias Gulin Työnjohtaja matias.gulin@autokeskus.fi
0300 30 8173
Harri Tahkolahti ENG, FIN
Harri Tahkolahti Automyyjä harri.tahkolahti@autokeskus.fi
020 506 5211
Anne Juoperi
Anne Juoperi Myyntisihteeri.Lomalla 30.5. - 27.6.2022 anne.juoperi@autokeskus.fi
0400 799 956
Esko Myllärinen
Esko Myllärinen huoltomyyjä 040 154 7109

Toimipisteen ajankohtaiset