TIEDOTE: Turvallista asiointia Autokeskuksessa (Covid-19) Turvallista asiointia Autokeskuksessa Lue lisää

Autokeskus Konala henkilökunta

Yhteystiedot

Autokeskus Konala
Ristipellontie 5-7
00390 Helsinki

Ajo-ohjeet, googlemaps.fi

Avoinna

  • ma-pe 9-18
  • la 10-16
  • su suljettu

Poikkeuksia aukioloajoissa

  • 26.5.2022: suljettu (Helatorstai)

Lisätietoa toimipisteestä

Autokeskus Konala

Yhteyshenkilöt

Pekka Kukkonen
Pekka Kukkonen Työnjohtaja
Tuomas Kiander ENG, FIN
Tuomas Kiander Työnjohtaja
Ilkka Kähkönen
Ilkka Kähkönen Myyntipäällikkö ilkka.kahkonen@autokeskus.fi
020 506 5771
Heikki Tuominen ENG, FIN
Heikki Tuominen Automyyjä heikki.tuominen@autokeskus.fi
020 506 5644
Mikko Vettenranta FIN
Mikko Vettenranta Automyyjä mikko.vettenranta@autokeskus.fi
020 506 5659
Katariina Gangal ENG, FIN
Katariina Gangal Automyyjäharjoittelija katariina.gangal@autokeskus.fi
020 506 5681
Timo Hattunen
Timo Hattunen Huoltovastaava 0300 30 8118
Jukka Kirveskoski ENG
Jukka Kirveskoski Suorapalvelumekaanikko jukka.kirveskoski@autokeskus.fi
020 506 5075
Petri Saarinen
Petri Saarinen Työnjohtaja. petri.saarinen@autokeskus.fi
Ari Koskinen
Ari Koskinen Autotalonjohtaja, Konala ari.koskinen@autokeskus.fi
040 504 4225
Niko Vanhanen ENG, FIN
Niko Vanhanen Automyyjä niko.vanhanen@autokeskus.fi
020 506 5687
Veikko Mäenpää
Veikko Mäenpää Automyyjä veikko.maenpaa@autokeskus.fi
020 506 5303
Tuomas Hilden
Tuomas Hilden Työnjohtaja
Mika Karisvuo FIN
Mika Karisvuo Myyntipäällikkö mika.karisvuo@autokeskus.fi
020 506 5364
Ilkka Patama ENG, FIN
Ilkka Patama Automyyjä ilkka.patama@autokeskus.fi
020 506 5731
Esko Myllärinen
Esko Myllärinen huoltomyyjä 040 154 7109
Matti Tukiainen
Matti Tukiainen Huoltomyyjä 020 506 5071
Mirja Mattila
Mirja Mattila Myyntisihteeri mirja.mattila@autokeskus.fi
044 737 6815
Mika Peltokoski
Mika Peltokoski Yhteyspäällikkö, yritysmyynti, mika.peltokoski@autokeskus.fi
020 506 5293
Heikki Halme
Heikki Halme Huoltovastaava 0300 30 8117
Sirpa Niemelä
Sirpa Niemelä Myyntisihteeri sirpa.niemela@autokeskus.fi
0400 799 953
Jouni Kansanen
Jouni Kansanen Työnjohtaja 0300 30 8177
Jarkko Nurmela ENG, FIN
Jarkko Nurmela Automyyjä jarkko.nurmela@autokeskus.fi
020 506 5091
Harri Tahkolahti ENG, FIN
Harri Tahkolahti Automyyjä harri.tahkolahti@autokeskus.fi
020 506 5211
Lauri Lampinen ENG
Lauri Lampinen Suorapalvelumekaanikko lauri.lampineni@autokeskus.fi
020 506 5075
Risto Siikanen
Risto Siikanen Huoltovastaava risto.siikanen@autokeskus.fi
0300 30 8119
Pasi Lahtinen FIN
Pasi Lahtinen Automyyjä pasi.lahtinen@autokeskus.fi
020 506 5212
Anne Juoperi
Anne Juoperi Myyntisihteeri anne.juoperi@autokeskus.fi
0400 799 956
Mika Tienhaara ENG, FIN
Mika Tienhaara Vaihtoautopäällikkö mika.tienhaara@autokeskus.fi
020 506 5286
Jari Jalonen
Jari Jalonen Työnjohtaja
Antti Korpilahti
Antti Korpilahti Vauriokorjaamovastaava antti.korpilahti@autokeskus.fi
0300 30 8121
Sari Vepsäläinen ENG, FIN
Sari Vepsäläinen Yritysmyyntijohtaja sari.vepsalainen@autokeskus.fi
050 535 1212
Mikko Kytö
Mikko Kytö Työnjohtaja
Veijo Varjo
Veijo Varjo pikahuoltomekaanikko 020 506 5099
Mikael Hyvärinen
Mikael Hyvärinen Työnjohtaja, Poissa
Matias Gulin
Matias Gulin Työnjohtaja matias.gulin@autokeskus.fi
0300 30 8173
Reetta Orre
Reetta Orre Työnjohtaja (Poissa 20.5.-3.6.) reetta.orre@autokeskus.fi
0300 30 8178
Arttu Saari ENG, FIN
Arttu Saari Työnjohtaja
Kari Vaahti FIN
Kari Vaahti Automyyjä kari.vaahti@autokeskus.fi
020 506 5262
Olli Parviainen ENG, FIN
Olli Parviainen Työnjohtaja olli.parviainen@autokeskus.fi
Janne Knutsson
Janne Knutsson Huoltovastaava 0300 30 8123
Vesa Hietakymi ENG, FIN
Vesa Hietakymi Myynnin johtaja vesa.hietakymi@autokeskus.fi
020 506 5294
Annika Kuusisto
Annika Kuusisto Työnjohtaja
Tino Peltola ENG, FIN
Tino Peltola Automyyjäharjoittelija tino.peltola@autokeskus.fi
020 5065 682
Mikko Hildén ENG, FIN
Mikko Hildén Työnjohtaja
Elina Pekonen ENG, FIN
Elina Pekonen Asiakkuusvastaava, Automyyjä elina.pekonen@autokeskus.fi
020 506 5648
Tuure Vuori ENG, FIN
Tuure Vuori Automyyjä tuure.vuori@autokeskus.fi
020 506 5677
Teemu Jokinen ENG, FIN
Teemu Jokinen Automyyjä teemu.jokinen@autokeskus.fi
020 506 5486
Jarno Anteroinen
Jarno Anteroinen Työnjohtaja jarno.anteroinen@autokeskus.fi
Oscar Jokinen ENG, FIN, SVE
Oscar Jokinen automyyjä oscar.jokinen@autokeskus.fi
0205065019
Otto Viherto ENG, FIN
Otto Viherto Automyyjä otto.viherto@autokeskus.fi
020 506 5823
Hannes Tukiainen
Hannes Tukiainen Työnjohtaja, Vauriokorjaamo hannes.tukiainen@autokeskus.fi
Petri Witikka
Petri Witikka Automyyjä. petri.witikka@autokeskus.fi
020 506 5895
Anssi Jaakkola
Anssi Jaakkola Työnjohtaja
Mika Mölkänen ENG, FIN
Mika Mölkänen Automyyjä mika.molkanen@autokeskus.fi
020 506 5405
Juha Teurokoski
Juha Teurokoski Varaosamyyjä
Ari Laine
Ari Laine Automyyjä, hyötyajoneuvot / yritysmyynti ari.laine@autokeskus.fi
020 506 5463
Petri Viitanen
Petri Viitanen huoltomyyjä 020 506 5638
Tuomo Happonen
Tuomo Happonen Työnjohtaja tuomo.happonen@autokeskus.fi
Kaj Koiranen ENG, FIN
Kaj Koiranen Myyntipäällikkö kaj.koiranen@autokeskus.fi
020 506 5629

Toimipisteen ajankohtaiset