TIEDOTE: Turvallista asiointia Autokeskuksessa (Covid-19) Turvallista asiointia Autokeskuksessa Lue lisää

Autokeskus Tampere

Huoltopalvelut

Yhteystiedot

Autokeskus Tampere
Hatanpään Valtatie 44-46
33900 Tampere

Ajo-ohjeet, googlemaps.fi

Keskitetty huollon ajanvarauksen puhelinpalvelu avoinna arkisin klo 7-18.

Huoltovarauksen voi tehdä myös 24/7 verkkopalvelussamme.

Avoinna

  • ma-pe 7.30-17
  • la-su suljettu

Poikkeuksia aukioloajoissa

  • 26.5.2022: suljettu (Helatorstai)

Lisätietoa toimipisteestä

Autokeskus Tampere

Varaa merkkihuolto tai soita Ford-huolto Tampere (henkilöautot) puh. 0300 30 8152
Varaa määräaikaishuolto tai soita Nissan-huolto Tampere puh. 0300 30 8141
Varaa merkkihuolto tai soita BMW & MINI -huolto Tampere puh. 0300 30 8146
Varaa hya-merkkihuolto tai soita Ford-huolto Tampere (hyötyajoneuvot) puh. 0300 30 8142

Ford-huolto Tampere (henkilöautot)

Ville Lappalainen
Ville Lappalainen Työnjohtaja ville.lappalainen@autokeskus.fi
0300 30 8152
Vesa Pajula
Vesa Pajula Huoltovastaava vesa.pajula@autokeskus.fi
0300 30 8132
Jari Huju
Jari Huju Työnjohtaja, HYA jari.huju@autokeskus.fi
0300 30 8142
Oskari Halttu ENG, FIN
Oskari Halttu Työnjohtaja oskari.halttu@autokeskus.fi
0300 30 8152
Lauri Nevalainen
Lauri Nevalainen Työnjohtaja, HA lauri.nevalainen@autokeskus.fi
0300 30 8152
Marko Mäkinen
Marko Mäkinen Työnjohtaja, HA marko.makinen@autokeskus.fi
0300 30 8152
Petri Karppanen
Petri Karppanen Työnjohtaja, HYA petri.karppanen@autokeskus.fi
0300 30 8142

Nissan-huolto Tampere

Jouni Nääppä
Jouni Nääppä Huoltovastaava 0300 30 8134
Ilkka Lyhdeniemi
Ilkka Lyhdeniemi Työnjohtaja 0300 30 8141
Sami Koivisto
Sami Koivisto Työnjohtaja 0300 30 8141

BMW & MINI -huolto Tampere

Tomi Tammi
Tomi Tammi Työnjohtaja 0300 30 8146
Jari Inkilä
Jari Inkilä Työnjohtaja 0300 30 8146
Roope Onttonen
Roope Onttonen Työnjohtaja 0300 30 8146
Vesa Kulo
Vesa Kulo Työnjohtaja 0300 30 8146
Iiro Tyrkkö
Iiro Tyrkkö Huoltovastaava 0300 30 8147

Ford-huolto Tampere (hyötyajoneuvot)

Ville Lappalainen
Ville Lappalainen Työnjohtaja ville.lappalainen@autokeskus.fi
0300 30 8152
Vesa Pajula
Vesa Pajula Huoltovastaava vesa.pajula@autokeskus.fi
0300 30 8132
Jari Huju
Jari Huju Työnjohtaja, HYA jari.huju@autokeskus.fi
0300 30 8142
Oskari Halttu ENG, FIN
Oskari Halttu Työnjohtaja oskari.halttu@autokeskus.fi
0300 30 8152
Lauri Nevalainen
Lauri Nevalainen Työnjohtaja, HA lauri.nevalainen@autokeskus.fi
0300 30 8152
Marko Mäkinen
Marko Mäkinen Työnjohtaja, HA marko.makinen@autokeskus.fi
0300 30 8152
Petri Karppanen
Petri Karppanen Työnjohtaja, HYA petri.karppanen@autokeskus.fi
0300 30 8142

Toimipisteen ajankohtaiset